Jay Worthy julkaisi keskiviikkona uuden musavideon biisille ‘Bellagio Music’, joka löytyy uudelta ‘Once Upon A Time’ -albumilta. Biisillä vierailee Conway The Machine. Biisin ovat tuottaneet Sean House ja Teeko. Musavideon on ohjannut NewHigh Filmz.
Jay Worthy on yhdysvaltalainen räppäri, joka on kotoisin Los Angelesista, Kaliforniasta. Hän kuuluu LNDN DRGS -räppiduoon, jonka toinen jäsen on Sean House. Jay Worthy on tehnyt yhteistyötä useiden tunnettujen räppäreiden ja tuottajien, kuten Freddie Gibssin, Suga Freen, Mitchy Slickin, DJ Muggsin ja The Alchemistin kanssa. Hän on saanut paljon positiivista huomiota kriitikoilta ja fanit ovat arvostaneet hänen lahjakkuuttaan ja omaperäisyyttään.
Conway The Machine on yhdysvaltalainen räppäri, joka on kotoisin Buffalosta, New Yorkista. Hän kuuluu Griselda-räppikollektiiviin. Vuonna 2012 hän joutui ampumavälikohtaukseen, jossa häntä ammuttiin päähän, niskaan ja olkapäähän, josta johtuu hänen tunnusomainen puhetyylinsä. Conway The Machine on julkaissut albumeita, kuten “Look What I Became” (2019), “LULU” (2020), “No One Mourns The Wicked” (2020) ja “God Don’t Make Mistakes” (2022). Hän on tehnyt yhteistyötä muun muassa Benny The Butcherin, Westside Gunnin, Ludacrisin, Method Manin, Freddie Gibbsin ja Pete Rockin kanssa.
Lue myös:
Jay Worthylta ilmestyi uusi albumi ‘Once Upon A Time’ – kuuntele maistiaiset!
Jay Worthylta ilmestyi uusi albumi ‘Once Upon A Time II’ – kuuntele maistiaiset!









